Ferguson Ariva 250 combo test

Testy » Ferguson Ariva 250 combo test

Instrukcja:
Obszerna, zawierająca wszystkie niezbedne informacje. Duży format, czytelna czcionka i świetne rysunki. Jedna z najlepszych instrukcji do dekoderów, które możemy znaleźć na rynku. Chociaż dotyczy kilku modeli jednocześnie, czytelne tabele ułatwiają rozróżnienie potrzebnych opisów.

Wykonanie:
Solidna, metalowa obudowa, z otorami wentylacyjnymi zapewnia dobrą ochronę i chłodzenie elektroniki. Bardzo estetyczny panel przedni z wyświetlaczem alfanumerycznym w kolorze białym. Pod klapką gniazdo karty kodowej, dodatkowe gniazdo na modul CAM i USB do podłączenia pamięci przenośnej. Całość prezentuje się bardzo gustownie a przyciski w kolorze obudowy nie krzyczą odpustowymi akcentami.
Z tyłu znajdziemy przełącznik zasilania oraz drugie gniazdo USB (m.in. do podlączenia karty WLAN), złącze SCART, HDMI, LAN, RS232, SPDIF (optyczne), CINCH (tylko audio) oraz gniazda anteny satelitarnej i naziemnej (oba z przelotkami i gniazdami wyjściowymi).

Pilot:
To wyjątkowe urządzenie wśród innych sprzętów tego typu. Duży, bardzo estetyczny, błyszczący panel, wyjątkowo starannie zaprojektowany, większość klawiszy o doskonałym rozkładzie, wykonano z tworzywa, wiele steruje mikrostykami a nie gumowymi stykami. Cztery klawisze gumowe, służące do sterowania odtwarzaniem są za to fluorescencyjne. Klawisze funkcyjne, których działanie można zaprogramować.
To wszystko jednak nic w porównaniu z możliwością sterowania czterema urządzeniami zestawu audio-wideo. Można schować do szuflady pozostałe piloty. Tym obsłużymy telewizor, wieżę, odtwarzacz video i co tylko chcemy. Pilot ma nie tylko zestaw kodów ale potrafi także uczyć się kodów dowolnego, innego pilota! Do tego jeszcze dobry zasięg nadajnika podczerwieni. To najlepszy pilot w tej klasie urządzeń! Rewelacja!

Uruchomienie:
Po włączeniu zasilania, tuner uruchamia się samoczynnie. To zaleta jeśli często programujemy automatyczne nagrywanie audycji. Dzięki temu nie trzeba martwić się o zaniki zasilania i rozpoczęcie nagrywania o zaprogramowanym czasie. Nawet jeśli zależy nam na oszczędności energii, nie ma się czego obawiać. Włączony dekoder pobiera mniej prądu niż najmniejsze żarówki. UWAGA! Fabrycznie włączone jest zasilanie anteny naziemnej! Jeśli nie macie Państwo wzmacniacza nalezy przed jej podłączeniem wyłączyć tą funkcję w menu! Pozostawienie zasilania anteny przy braku wzmacniacza niesie ryzyko uszkodzenia obwodu zasilania!
Po włączeniu przez moment wita nas plansza startowa, po czym urządzenie od razu przechodzi do pracy.

Ekran startowy Ariva 250

Nie ma pytań o skanowanie pasma, ustawienia czy cokolwiek innego. Tuner ma wstępnie zaprogramowane najpopularniejsze listy kanałów satelitarnych. Kanały telewizji naziemnej trzeba zaprogramować samodzielnie, korzystając z menu, które fabrycznie skonfigurowane jest w języku polskim.

menu Ariva 250

Trzeba przyzwyczaić się do nieco innego układu menu niż w pozostałych dekoderach DVB-T. Po wciśnięciu przycisku: "MENU" (wspólny z przyciskiem strony domowej) dalej, między kolejnymi rozdziałami poruszamy się za pomocą klawiszy kursorów poziomych a między kolejnymi menu, standardowo kursorami pionowymi.

menu wyszukiwania kanałów DVB-T Ariva 250

Skanowanie pasma DVB-T trwa około 100s. To dobry wynik.

skanowanie automatyczne DVB-T Ariva 250

Po skanowaniu pojawia sie jeszcze komunikat o jego zakończeniu. Należy potwierdzić go przyciskiem: "OK".

skanowanie automatyczne DVB-T Ariva 250

Tuner układa kanały telewizji naziemnej na końcu listy w kolejności dosyć przypadkowej. Należy je posortować. Można dowolnie mieszać na liście kanały satelitarne i naziemne.

Samo sortowanie jest zorganizowane inaczej niż w większości dekoderów DVB-T. Zaczynamy od podświetlenia na liście kanału, który chcemy przesunąć.

sortowanie kanałów Ariva 250

Następnie, podobnie jak w tunerach Cabletech-a wybieramy żółty przycisk funkcyjny, który uaktywnia przesuwanie kanałów na liście.

sortowanie kanałów Ariva 250

Teraz dopiero zaznaczamy przyciskiem: "OK", program do przesunięcia a po jego wykonaniu klawiszami kursorów pionowych na pilocie, naciskamy na koniec znowu żółty przycisk funkcyjny.

sortowanie kanałów Ariva 250

Po zakończeniu całej operacji i naciśnięciu przycisku: "EXIT" oznaczonego na pilocie zakręcona strzałką, pojawia sie jeszcze pytanie o potwierdzenie zapisu nowej kolejności kanałów.

koniec sortowania kanalów Ariva 250

Menu:
Estetyczne, wyrożniające się na tle konkurentów plansze sprawiają miłe wrażenie. Chociaż kolorystyka jest nieco smutna, to nie razi wzroku a standardowa przeźroczystość plansz poprawia dodatkowo komfort odbioru.
Po wciśnięciu przycisku: "INFO" na pilocie pojawia się na dole ekranu plansza podobna do tych znanych z innych dekoderów DVB-T.

info Ariva 250

info Ariva 250

Zawiera szereg informacji. Od dużego numeru programu zaczynając, poprzez nazwę programu, wyróżnienie jeśli to program telewizji naziemnej lub nazwę aktualnego satelity, informacje o bieżącej i następnej audycji, upływie audycji, dacie, godzinie i dodatkowych zawartości strumienia MPEG.
Kolejne wciśnięcie: "INFO" powoduje wyświetlenie planszy z opisem bieżącej audycji. Opis można przesuwać intuicyjnie, za pomocą przycisków kursorów góra/dół na pilocie.

info2 Ariva 250

Trzecie użycie przycisku; "INFO" daje dostęp do jeszcze dokładniejszej informacji o programie. Plansza, która się wtedy pokazuje jest pewną namiastką EPG dla bieżącego kanału.

info3 Ariva 250

Jest także klasyczne EPG, dostępne pod przyciskiem: "GUIDE" na pilocie. Nie różni się ono od innych, popularnych rozwiązań dostępnych na rynku.

EPG Ariva 250

Samo przełączanie kanałów odbywa się dosyć szybko. Da się wyczuć minimalne opóźnienie w reakcji na przyciski pilota, jednak jest ono na tyle małe, że nie przeszkadza. Po wciśnięciu numeru wybranego programu, przełączenie następuje po około 1s. lub natychmiast jesli dodatkowo wciśniemy przycisk: "OK". Można też tak jak w innych tunerach wybierać programy z listy po wciśnięciu; "OK".

przełączanie programów Ariva 250

Bezpośrednio z pilota dostępny jest także wybór ścieżki dźwiękowej. Wystarczy nacisnąć przycisk: "AUDIO" na pilocie. Przy okazji chciałbym zdementować plotki pojawiające się na róznych forum interentowych, że jakoby tuner ten nie obsługiwał fonii E-AC3. Na TVP1 i TVP1 HD, gdzie jest ona nadawana, tuner odtwarza wszystkie ścieżki. Wszystko wskazuje na to, że plotki na ten temat są nieprawdziwe.

audio Ariva 250

Podobnie sprawa wygląda w kwestii napisów. Po nacisnięciu: "SUBTITLE" na pilocie dostępne są w zależności od emisji zarówno napisy teletekstowe do audycji jak i napisy cyfrowe.

napisy do audycji Ariva 250

napisy teletekst Ariva 250

napisy cyfrowe Ariva 250

Pod przyciskiem: "TEXT" jest także dostęp do telegazety.

teletekst Ariva 250

Regulacja głośności działa płynnie i w szerokim zakresie. Nie odbiega pod tym względem od urządzeń innych firm.

regulacja głośności Ariva 250

Nagrywanie audycji na podlączoną pamięć USB:
Jeśli tylko pamięć USB jest podłączona, wystarczy nacisnąć przycisk nagrywania na pilocie aby rozpocząć zapis. Na chwilę pojawia się plansza informująca o rozpoczęciu nagrywania.

nagrywanie Ariva 250

Można ją wywołać w dowolnym momencie wciskając przycisk: "INFO".

info o nagrywaniu Ariva 250

Niestety podczas nagrywania, na programie rejestrowanym nie ma dostępnych informacji o audycji. Kolejne wciskanie: "INFO" powoduje wyświetlanie pustych plansz.

nagrywanie info Ariva 250

nagrywanie info2 Ariva 250

Ciekawostką jest oznaczenie kolorem czerwonym programu, z którego trwa nagrywanie, na liście programów. Tego nie spotyka się w innych dekoderach.

lista programów podczas nagrywania Ariva 250

W czasie nagrywania można oglądać programy z tego samego multipleksu. Pozostałe znikają w ogóle z listy. Można oglądać także programy satelitarne. W tym czasie po wcisnięciu info na innych programach plansze informacyjne wyświetlane są normalnie z dodatkowym paskiem o statusie nagrywania.

status nagrywania Ariva 250

Bardzo dobrze rozwiązano tą funkcję. Inne tunery nie pokazują tego statusu tak dokładnie. Zwykle nie wiadomo w nich z jakiego programu trwa nagrywanie. Tutaj wszystko jest jasne. Doskonale!
W momencie naciśnięcia przycisku: "STOP" odpowiednia plansza żąda potwierdzenia zatrzymania zapisu, zabezpieczając przed jego przypadkowym przerwaniem.

zatrzymanie nagrywania Ariva 250

Nagrywanie można zatrzymac również podczas oglądania innego programu niz nagrywany. Odbywa się to w taki sam sposób.
Lista nagrań, ktorą wywołujemy przyciskiem: "PVR" zawiera podstawowe informacje o nagraniu oraz podgląd nagrania. Aby włączyć odtwarzanie na cały ekran, trzeba wcisnąć: "OK" na podświetlonym tytule nagrania.

lista nagrań Ariva 250

Po włączeniu odtwarzania przez chwilę widać planszę ze statusem odtwarzania. Mozna ją także wywołać w dowolnym momencie, wciskając: "INFO".

info odtwarzania Ariva 250

status odtwarzania Ariva 250

Jakość zarejestrowanych audycji jest doskonała. Taka sama jak audycji emitowanej. Nie ma żdanej utraty jakości. W zależności od konfiguracji zapisu można także nagrywać wszystkie dostępne ścieżki dźwiękowe oraz napisy!

Funkcja time-shift:
Działa doskonale. Jeśli pamięć USB jest podłączona i skonfigurowana, wystarczy nacisnąć: "PAUSE" na pilocie aby zatrzymać audycję nadawaną na żywo.

time-shift Ariva 250

Nie ma żadnej zwłoki, żadnego czasu inicjalizacji. Przekaz zatrzymuje sie natychmiast a odpowiednia plansza pokazuje jego status. Wciśnięcie: "INFO" powoduje ponowne wyświetlenie planszy informującej o stanie procesu.

status timeshift Ariva 250

Podczas time-shift nie są dostępne ani informacje o audycji ani elektroniczny przewodnik po programach. Nie można przełączać także programów. Informuje o tym stosowny komunikat podczas próby użycia funkcji.

timeshift Ariva 250

Stan procesu wyświetlany jest także podczas przewijania lub kolejnego zatrzymania.

status time-shift Ariva 250

Odtwarzanie filmów z podłączonej pamięciu USB:
Po wciśnięciu przycisku: "PVR" możemy wybrać film, który chcielibyśmy oglądać. Na liście widać tylko podstawowe informacje o nazwach plików.

filmy Ariva 250

Aby zobaczyć szczegóły należy wcisnąć: "OK". To uruchamia także podgląd filmu w małym okienku.

podgląd filmu Ariva 250

Dopiero wciśnięcie przycisku: "PLAY" na pilocie powoduje przełączenie filmu na pełny ekran.

filmy na pełny ekran Ariva 250

Jest to pewna niekonsekwencja, gdyż w menu odtwarzania nagrań już wcisnięcie: "OK" powodowało odtwarzanie na pełnym ekranie.
Przez chwilę po włączeniu odtwarzania widoczna jest plansza informacyjna. Podobnie jak podczas przewijania czy pauzy.

status filmu Ariva 250

Można ją także wywołać przyciskiem: "INFO".
Całość prezentuje się doskonale. Jedynie czcionka napisów do filmów mogłaby być nieco większa i mieć możliwość regulacji. Niestety nie udało mi sie jej znaleźć.

napisy do filmów Ariva 250

W dodatku dało się zaobserwować małe opóźnienie napisów. Być może spowodowane błędnym ich formatem a nie samą właściwoscią tunera? Dało się w każdym razie zauważyć.

Odtwarzanie muzyki z podłączonej pamięciu USB:
Lista plików prezentuje tylko podstawowe informacje.

lista utworów Ariva 250

Pozostałe pojawiają się po włączeniu odtwarzania przyciskiem: "OK".

odtwarzanie muzyki Ariva 250

Jakość dźwięku jest dokonała. Dodatkowo słupki equalizera wyświetlają graficzny przebieg utworu. Podczas odtwarzania muzyki można włączyć jednocześnie pokaz slajdów.

Odtwarzanie zdjęć z podłączonej pamięciu USB:
Na liście plików widać podstawowe informacje o plikach. Widoczny jest też od razu podgląd zdjęcia oraz informacje na jego temat.

zdjęcia Ariva 250

Włączenie pokazu slajdów odbywa się za pomocą przycisku: "OK".

pokaz slajdów Ariva 250

Wstęnie ustawione są różne efekty przenikania zdjęć. Nawet podczas odtwarzania muzyki, nic się nie zacina. Przejścia są płynne i dobrej jakości.

przejścia Ariva 250

efekty Ariva 250

W niektórych dekoderach opartych na chipsecie Mstar zdarza sie zacinanie podczas efektów, kiedy jednoczesnie włączone jest odtwarzanie muzyki. W tym modelu jest doskonale!

Funkcje internetowe:
Tuner oprócz oglądania telewizji umożliwia także dostęp do niektórych serwisów internetowych. Dostęp do nich uzyskujemy podobnie jak dostęp do menu. Przetestowałem dla Państwa niektóre z nich.

Na pierwszy ognień poszedł najpopularniejszy serwis z plikami fimowymi: "YouTube".

youtube Ariva 250

Layout serwisu jest zupełnie inny niz ten znany z przeglądarek internetowych. Prezentowany jest podgląd czterech filmów z wybranej kategorii lub wyszukanych za pomocą wyszukiwarki.

youtube lista Ariva 250

Samo wyszukiwanie za pomocą klawiatury ekranowej jest dosyć uciążliwe. Klawiszami kursorów należy wybierać kolejne litery. Można to było rozwiązać podobnie jak wpisywanie SMS w telefonach komórkowych, za pomocą klawiszy numerycznych. Jest to kolejna niekonsekwencja bo jak się później okazało w innych serwisach tak to właśnie rozwiązano. Dziwnie opisano też dostęp do liter i znaków specjalnych. Zestaw liter nazwano: "Angielskie" a zestaw znaków specjalnych: "Polskie".

wyszukiwanie youtube Ariva 250

Ogromne wrażenie robi jednak odtwarzanie filmów YouTube na ekranie telewizora. Zaskakująca jest doskonała jakość wyświetlanego obrazu. Przynajmniej tych filmów, które zostały nagrane dobrymi urządzeniami i dobrze przygotowane. Trudno poznać, że to fimiki z Internetu!

oglądanie youtube Ariva 250

Przez kilka sekund po włączeniu odtwarzania widac planszę statusu, podobnie jak w przypadku odtwarzania nagrań i filmów z USB.

status youtube Ariva 250

Tak samo w trakcie przewijania, pauzy oraz po wcisnięciu: "INFO" pojawia się znana już dobrze plansza.

Jednak to nie wszystko! W menu serwisu YouTube, mamy także dostęp (podobie jak w menu serwisu: "Dailymotion") do WebTV, czyli telewizji internetowej. Możemy wybierać z mnóstwa kategorii, skatalogowanych według języka oraz dodatkowo kategorii: "XXX"!
W kategorii programów polskojęzycznych są do dyspozycji chyba wszystkie, polskie telewizje internetowe. Od TVP, TVN, iPla, przez TRWAM, Cartoon Network do Czwórki itd. Podobnie w kategoriach innych języków. Każdy znajdzie coś dla siebie. Tak naprawdę, dopiero tutaj ujawnia sie potęga tego urządzenia. Rewelacja!

Kolejnym testowanym serwisem było: "GoogleMap".
Tutaj okazało się, że aby wpisać coś w okienko wyszukiwania można już posługiwać się klawiszami numerycznymi, tak jak podczas pisania SMS.

GoogleMap Ariva 250

Przeglądarka działa podobnie jak w komputerze. Szkoda tylko, że nie można włączyć podglądu mapy czy zdjęcia na pełny ekran.

GoogleMap Ariva 250

Dziwi też brak możliwości maksymalnego przybliżenia mapy, chociaż na analogicznym obszarze, w przeglądarkach internetowych komputerów jest to możliwe.

GoogleMap Ariva 250

Serwis jest całkiem użyteczny i chociaż ma nieco okrojone funkcje niż podczas korzystania przez komputer, to sprawia korzystne wrażenie.

Przyszedl czas na sprawdzenie działania czytnika RSS.
To całkiem sprawna funkcja. Korzysta się z niej wygodnie i szybko.

czytnik RSS Ariva 250

czytnik RSS Ariva 250

W tle widać i słychać aktualnie włączony program telewizyjny, więc jest to bardzo dobre jego uzupełnienie.

Następna była: "pogoda online".
I znowu wpisywanie nazwy miasta z uciążliwej klawiatury ekranowej.

pogoda online wyszukiwanie Ariva 250

Efekt jednak doskonały i warto się przez chwilę: "pogimnastykować".

pogoda online Ariva 250

Nie udało się sprawdzić działania serwisu: "PicasaWeb". Po prostu zapomniałem hasła.

W testowanym egzemplarzu z pierwszej serii produkcyjnej nie udało mi się także uruchomić serwisu: "YouPorn".
Jest on zabezpieczony hasłem aby uniemożliwić dostęp najmłodszym. Nie ma więc obaw o nieuprawnione użycie.

YouPorn Ariva 250

Niestety nawet po wpisaniu hasła nie działał. Trudno określic dlaczego. Wyświetlał komunikat o problemach z siecią, ale inne serwisy działały więc to raczej nie była prawdziwa przyczyna.

YouPorn Ariva 250

Jednak w egzemplarzu z kolejnej serii produkcyjnej (wersja software 1.17B6), okazało się, że równiez serwis YouPorn jest dostepny i dziala prawidłowo. Być może przyczyna leżała poza tunerem? Nie wiem.

Tak samo nie udało mi się uruchomić serwisu: "WebRadio".

WebRadio ładowanie Ariva 250

WebRadio Ariva 250

Lista stacji pomimo wyboru i ładowania kolejnych kategorii była wciąż pusta.

Extra:
Bardzo dobrze działają za to gry dostepne w menu. Do dyspozycji jest Tetris, Othello oraz Sudoku.

gry Ariva 250

Szczególnie Tetris okazał się jak zwykle wciągający.

Tetris Ariva 250

W okienku podglądu cały czas można oglądać aktualnie włączony kanał TV!

Dekoder poza wymienionymi funkcjami ma bogate możliwości konfiguracji. Mnogość plansz konfiguracyjnych i ustawień wykracza poza ramy testu użytkowego, dlatego zamieszczam poniżej tylko zrzuty ekranów głównych plansz konfiguracji.

konfiguracja Ariva 250

konfiguracja Ariva 250

konfiguracja Ariva 250

ustawianie anteny Ariva 250

Podłączenie do Internetu jest bardzo proste. Tuner potrafi pobrać adres automatycznie z serwera DHCP. Można także podać parametry połączenia ręcznie. Tak samo nie trzeba konfigurować modułu WLAN. Wystarczy podłączyć do portu USB odpowienią kartę opartą na układzie Realtek RT5370, by cieszyć się bezprzewodowym dostępem do sieci.

Zalety:
- jedna z najlepszych instrukcji obsługi,
- doskonały pilot zastępujący wszystkie inne piloty,
- świetna, solidna i estetyczna obudowa,
- jednoczesny odbiór programów satelitarnych i naziemnych,
- dostep do serwisów internetowych oraz WebTV (także przez WiFi),
- doskonała jakość obrazu i dźwięku,
- duża ilość złącz w tym dwa złącza USB (z przodu i z tyłu obudowy),

Wady:
- niekonsekwencja w niektórych menu,
- napisy do filmów do małej poprawki.

Podsumowanie:
Ferguson Ariva 250 combo to wspaniałe centrum domowej rozrywki. Połączenie telewizji satelitarnej i naziemnej a także Internetu w jednym urządzeniu tworzy nieprawdopodobne możliwości spędzania czasu przed telewizorem. Ponadto pilot zastępujący wszystkie inne piloty do posiadanych urządzeń, kapitalnie ułatwia obsługę domowego zestawu audio-wideo.
Producent nie ustrzegł się kilku drobnych błędów wieku dziecięcego, jednak nie są one uciążliwe i z pewnością poprawi je w kolejnej wersji oprogramowania. Oprogramowania, które można uaktualniać nie tylko przez USB, ale także bezpośrednio z menu tunera, przez Internet!
To obok wczesniejszych modeli Ariva 120, 210 czy 220 jedno z urządzeń o najlepszym stosunku jakości do ceny.
Polecam zdecydowanie!

Sebastian Markowski

Forum DVB-T

Sortuj wg:||
Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony:
 

Komentarze

mirek

2014-11-30 20:13

Najbardziej wkurza mnie zacinanie sie pilota nie mozna przelaczyc kanalu itp, i wolny soft jak przytrzymac pilotem przewijanie kanalow na liscie to po puszczeniu kanaly same sie przewijaja ;( ogolnie potrzebuje poprawek...
ste

2013-11-22 16:42

Player'ek odtwarza wiele formatów. Niestety sporym minusem jest to, że nie radzi sobie z formatem audio dts !
Andri

2013-10-20 22:33

Ogólnie ok , jednak często się zacina , często nie reaguje na pilota , przyciski na panelu w tym czasie normalnie działają ( karta Smart hd , soft A250Combo_V1.24B8 najnowszy )
aa

2013-10-20 02:22

Badziew , nie polecam , popsuł się po 2 dniach
senior 1947

2013-10-06 14:02

Jak wygląda lista transporderów,czy jest możliwość ich ustawiania w liście wg częstotliwości,np po dopisaniu nowego tp?
Mat

2013-09-19 23:38

Witam
Czy w 250 combo jest funkcja zaprogramowania nagrywania danej audycji?
zdzisiek

2013-07-18 06:50

Czy, ktos sie orientuje na jaki adres/kontakt wysylac zauwazone bledy softu? Zarowno w ostatniej jak i przed ostatniej aktualizacji pojawil sie blad przy odtwarzaniu plikow video w formacie mp4. Na dole jest rozmazany pasek, ktory ciagnie sie przez cala szerokosc ekranu. Jakis czas temu przesylalem zgloszenia innych beldow w sofcie ale jak do tej pory zaden nie zostal poprawiony. Prawdopodobnie mam jakies bledne dane kontaktowe. I jeszcze jedno, czy ktos wie gdzie znalezc change loga co zostalo poprawione/dodane w danej aktualizacji? Nie udalo mi sie znalezc takich informacji na oficjalnej stronie.
Wojtek

2013-03-10 15:21

W TV internetowej np: iPla, TVN czy TVP podawane są u mnie tylko zapowiedzi i krótkie fragmenty programów i filmów, a nie całość. Czy u Was jest tak samo? Jak sobie z tym poradzić? Może jakiś link na forum?
Sebastian Markowski

2012-10-19 21:21

Porty USB są fizycznie niezależne. Można np. z tyłu włożyć adapter Wi-Fi a z przodu pendrive i oba działają.
Przyznaję, że dwóch pendrive nawet nie przyszło mi na myśl podłączać. Jeśli nie działają jednocześnie to prawdopodobnie kwestia niedopracowania oprogramowania.
andrew 61k

2012-10-19 21:03

Witam wszystkich użytkowników tego tunera.Przed jego zakupem przeczytałem opis kolegi Sebastiana powyżej na tym forum,według którego tuner ARIVA 250 COMBO jest prawie idealny.Wprawdzie mam go dopiero zaledwie kilka dni,to już zdążyłem zauważyć pewne niedociągnięcia,a mianowicie;
- format instrukcji obsługi powinien być nieco większy,jak i również czcionka tekstu tez większa,nie wspomnę już o rysunkach,które nie dość,ze są czarno-białe to mało co z nich odczytać.
- wyświetlacz na przednim panelu tunera to tragedia,ledwie widoczny.
- wprawdzie tuner posiada 2 wejscia USB,co jest jego dobra stroną,to niestety oba te porty USB są ze sobą sprzężone,tzn,podpięcie 1 pendrive z tyłu do USB w celu nagrywania programów z tunera oraz podpięcie 2 pendrive z przodu do USB w celu np.odtwarzania plików multimedialnych ( filmów ) powoduje,ze tuner tylko odtwarza nagranie z jednego portu USB,brak możliwości przełączenia się na drugi port USB,choć menu tunera wykazuje obecność 2 podłączonych pendrivów.
- korzystanie z przeglądarki internetowej jeszcze nie sprawdziłem,z braku adaptera WIFI.
Podsumowując tuner oceniam ogólnie na udane dziecko FERGUSONA,które mogłoby by być trochę dopieszczone w takich chociażby szczegółach jak przedstawiłem powyżej.
Pozdrawiam i proszę o opinię na temat funkcjonalności użytkowej tego tunera,być może da sie coś poprawic lub zmienić.
luk

2012-10-10 23:42

Naprawde niezly dekoder za te pieniadze. Oczywiscie szybkoscia nie dorowna linuxowym dreamboxom ale funkconalnoscia mu bardzo blisko. Zauwazylem ze ma slaba czulosc glowic SAT i DVB-T, trzeba dokladnie ustawic anteny. A i tak nie udalo mi sie osiagnac jakosci powyzej 70%. Mimo tego obraz jest dobrej jakosci. Polecam...sam zastanawiam sie nad zakupem drugiej sztuki, ale poczekam az cena spadnie do ~250zl.
 
  • Dodaj link do:
  • www.digg.com
  • www.del.icio.us
  • www.wykop.pl
  • www.dodajdo.com
  • www.facebook.com
stat4u